Etendus "Õhus on.."

6. aprillil toimus Kastanimajas Tartus luguteatri etendus "Õhus on..", mille teemaks oli armastus. Ja just selle etenduse korraldamise ajal leidsid üksteist ka kaks meie trupile hästi tuttavat inimest :-)
Loe lisaks

Tartu Spontaansusteatri juht Endel Hango sai rahvusvahelise luguteatri treeneri akrediteeringu

New Yorkis asuv luguteatrite keskus (www.playbackcentre.org) andis meie teatri eestvedajale Endel Hangole ametliku luguteatri treeneri akrediteeringu.

Endel alustas  õpingutega 2003. aastal Moreno Keskuses. Peatselt loodi Tallinnas Eesti Luguteater. 2006. aastal kogunes Tartus luguteatrhuviliste grupp, mida juhendas Endel. Ta on õppinud ja  ennast täiendanud luguteatri koolitaja-treeneriks välismaal professionaalide käe all, sealhulgas New Yorgis asuvas  Playback Centre's, kõige kõrgema taseme koolituses, alates 2010. aastast.

Rahvusvahelise luguteatri treeneri akrediteeringu saamiseks on vaja rahvusvaheliselt tunnustatud treenerite soovitusi, kes on kandidaadi erinevaid luguteatri tegevusi (nii harjutusi kui lavastusi) tegemas näinud ning oskavad ja julgevad teda soovitada. 

Spontaansusteatri  trupp on väga uhke, et Endel'i soovitajate hulgas oli ka luguteatri mõtteviisi ja metoodika looja Jonathan Fox.

Loe lisaks

Luguteatri kogukonna päev Sargveres

7. jaanuaril kogunesid luguteatriga tegelejad Sargvere mõisa luguteatri kogukonna päevale. Kokku tuldi Tallinnast, Tartust ja Narvast.
Kohal olid nii staažikad luguteatri tegijad kui uued huvilised. Koos mängides tundsid end kõik mõnusasti: uued kooslused inspireerisid, äratasid ideid ja tekitasid uusi pilte. Endalegi üllatuseks tõdesime õhtul, et lisaks mitmetele ühistele harjutustele olime päeva jooksul jutustanud ja mänginud 11 elulist-olulist lugu (mida on rohkem kui kahe pika etenduse jagu).

Tundsime, et vajame sellist kogukonna päeva luguteatri liikmete arendamiseks, ent veelgi enam luguteatri kui mõtteviisi tunnetamiseks ja kinnitamiseks.

Täname väga Sargvere mõisa inimesi, kelle hoolivus ja hoolitsus aitasid tekitada justtäpselt õige luguteatri õhkkonna.

Loe lisaks

12. novembril jutustasime ja mängisime "Elva lugusid"

12. novembril kogunesime Elva raamatukogu kaminasaali jutustama ja mängima "Elva lugusid". Jutustatud lugudes avanesid Elva linna iseloomulikud jooned ja Elva tähendus inimeste elus: järved, rohelus, jalutuskäigud, kohtumised, armastus, lapsed, hip hop, pioneerilaager, suvitajad, igatsus, sõbrad ..... Lugudest kumas ka küsimus, kuidas see ikkagi juhtub, et mõnikord võõrad saavad omaks ja omad paistavad võõrad.
Loe lisaks

12.-14. augustil Helsingis toimunud Soome luguteatrite suurkogunemisel BIG BANG osalesid Tartu Spontaansusteatri inimesed.

12.-14. augustil Helsingis toimunud Soome luguteatrite suurkogunemisel BIG BANG osalesid Tartu Spontaansusteatri inimesed. BIG BANG oli erakordselt meeleolukas ja silmaringi avardav. Väga kasulik oli töötubades õppimine (raskete rollide lahendamise ideed, hääle tegemine, keha liigutamine, rütmide kuulamine). Silmaring avardus tohutult erinevaid etendusi vaadates - sai selgemaks, mis kõik võib olla luguteater (värvikast klounaadist hinge kriipivate hetkedeni, laulust-tantsust-muusikast sügava vaikuseni). Uhke oli see, et Endel tegi rahvusvahelist töötuba spontaansuse teemal ning tal oli hulganisti osalejaid, kes kõik jäid rahule.
Loe lisaks

29. 06. - 2.07. Traditsioonilise Spontaansusteatri suvelaagri Prangli saarel muutis eriliseks külaline Laura Schuster Singapurist.

Laura jagas oma kogemusi ja harjutusi luguteatri tegemistest Singapuris ning samas liitus sujuvalt meie seekordse suvelaagri põhiteemaga "Saare lood". Mõtestasime isiklike ja üldinimlike saarte tähendusi ning katsetasime lugusid tragöödia ja groteski, samuti komöödia ja melodraama võtmes. Suvelaagi tipphetkeks oli etendus sadmakuuris, kus saare lugusid rääkisid nii põlised pranglilased kui saare külalised.
Loe lisaks

20.märtsil lõpetasime keskkonnateemalise sarja etendusega "Ökoloogiline jalajälg".

Etendusel jutustatud lood kergitasid ökoloogilise jalajäljega seoses mitmeid mõtteid ning pärast etendust arutasime isekeskis teemasid veel edasi: Miks see sõnapaar meis süütunnet tekitab? Kas on võimalik, et me vähendame oma ökoloogilist jalajälge kellegi teise arvel? Millal muutub prügi kultuuriks ja kultuur prügiks? Kas ümbritsev kultuurikeskkond võib meile peale suruda prügirohket elustiili? Millal saab mõttest tegu?
Loe lisaks

14. veebruaril toimus keskkonnateemalise sarja kolmas etendus "Reostus inimsuhetes".

Teema "Reostus inimsuhetes" tundus intrigeeriv ning enne etendust võis kuulda küsimusi, kas etenduse teema ikka sobib kokku sõbrapäevaga. Etenduse lõppedes võisime nentida, et sobis küll. Jutustatud lood tõid esile ootamatusi suhetes, enda leidmist ja enda petmist suhete rägastikes, vastatud ja vastamata ootusi, kogemata juhtunud suhtereostamist, taskaalu otsimist ja keeruliste suhete korrastamist.
Loe lisaks

24. jaanuaril toimus keskkonnateemaliste etenduste sarja teine etendus "Digikeskkond".

Digikeskkonna teemadel jutustatud lugudes kerkis mitmeid küsimusi: kas arvuti vahendusel toimuv suhtlus lähendab inimesi või loob seinu? kas arvutis loodu on looming? miks unistuste täitumine meid alati rõõmsaks ja õnnelikuks ei tee? kas äpi kasutamine teeb mind paremaks inimeseks? kui nutitelefoni pole, kuhu siis pöörata pilk? kas nutitelefon võib päästa päeva?

Kas lugude mängimine andis vastuseid? Ei-jaa-võibolla?


Loe lisaks

Kiusamisvaba Kooli kogemuspäev

7. jaanuaril 2016 olime kutsutud Kiusamisvaba Kooli programmis osalevate koolimeeskondade kogemuspäevale.

Oli väga mõjus kohtumine pühendunud inimestega, kelle südameasjaks on muuta kool toredaks kohaks nii õpilastele kui õpetajatele. Mõjusad olid ka jutustatud lood. Süvenes arusaamine, et meid jäävad saatma nii kogetud kui kõrvalt nähtud kiusamine, erilise tähendusega on rõõm positiivsest muutusest.
Loe lisaks

19. detsembril 2015 toimus etendus  „Loodus ja elamused"

19. detsembril 2015 toimus etendus  „Loodus ja elamused“, kus  osalesid ja jutustasid lugusid nii loodusmaja  noored loodushuvilised, nende juhendajad kui loodustundlikud teatrisõbrad.
Jutustatud ja mängitud/etendatud lood tõid välja nii imelisi looduselamusi, looduse vaatlemise mõnu, looduses liikumise toredust kui ka looduse ähvardavat-hirmutavat poolt (pimedus, tuhanded linnud, näljased sääsed, matkamise pingutus).  
Loe lisaks

21.-23. augustil 2015 toimus Tartu Spontaansusteatri suvelaager

Traditsioonilised suvelaagrid on andnud spontaansusteatri seltskonnale inspiratsiooni ja hoogu kogu hooajaks. Nii ka seekord Prangli saarel.
Pingelised harjutamised Rahvamajas, lugude rääkimine ja mängimine, kirglikud vaidlused luguteatri olemuse üle, tormilised arutlused teatri oleviku ja tuleviku teemadel, ühised söömingud, soe meri ümberringi - no mida’s veel? Hooga uude hooaega!


Loe lisaks

TST osales Montrealis rahvusvahelisel konverentsil

8-12. 07. 2015 toimus Montrealis rahvusvaheline Playback teatrite konverents Where We’ve Come From and Where We’re Going: 40 Years of Playback Theatre.

Eestist osalesid seekord kaks inimest, mõlemad Tartu Spontaansusteatrist – Endel Hango ja Liis Hango.

Endel Hango oli ühtlasi ka kodugrupi juht, mille teemaks oli Authenticity, desire and freedom of inner self ja viis läbi töötoa teemal Playback actor as role-training partner for professional development.


Konverents oli pühendatud Plavbacki 40ndale sünnipäevale ja ka konverentsi ülesehituses oli jälgitud loogikat, et saaks kaetud nii minevik, olevik kui tulevik Playbacki maailmas.

Playbackimineviku ehk  algusloo tutvustamiseks olid Playback teatri looja Jonathan Fox ja esimesse Playback Teatrisse kuulunud Jo Salas ja Judy Swallow ette valmistanud lühikese etenduse teemal In the Beginning…

Oleviku kohta oli näha, et Playback teater on elus ja vägagi. Nimelt oli konverentsil 500 ja rohkemgi osalejat, valida oli 15ne kodugrupi  ja üle 60ne erineva töötoa vahel. Õhtuti andsid maailma parimad Playbacki Teatrite trupid etendusi. Lisaks toimus see kõik kauni Montreali kesklinnas, keset päikeselist suve.

Teise konverentsi plenaaristungil Evolution & Integration: Learning from Existing Playback Theatre Projects tutvustati erinevaid projekte, kus Playback teatri meetodit kasutades aidatakse, arendatakse ja hoitakse erinevaid kogukondi.

Konverentsi viimane päev oli suunatud unistamisele ja plenaaristungil arutas kõik see 500 inimest teemal Taking the story of Playback to the futuure.

Loe lisaks

Jonathan Fox tuli Eestisse

Luguteatri (Playback) väljamõtleja Jonathan Fox tuli Eestisse ja juhendas 16. -20. juunil 2015 meie luguteaterlaste suvekursust.
Jonathan Fox on töötanud välja luguteatri metoodika, juhtinud esimest professionaalset luguteatri truppi, asutanud luguteatri kooli ning toetanud luguteatri liikumist üle maailma. Ühesõnaga – Jonathan Fox ongi luguteater. Suvekursusele kogunenud rahvusvaheline seltskond Tartu Spontaansusteatrist, Eesti Luguteatrist, Leedu Psühhodraama Ühingust ootas kursust ärevusega, et saada kinnitust, kas see üldse on luguteater, mida me enda arvates teeme. Nädal koostööd Jonathan Foxiga andis selgust, et luguteatrit võib teha mitmel viisil, ent samas on mõned põhitõed, mille mõistmine ja täpne järgimine on väga tähtis, et luguteatri olemus ja mõjujõud kaotsi ei läheks. Suvekursuse jooksul harjutasime konkreetseid tehnikaid, andsime väikseid etendusi ja analüüsisime neid ning arutlesime, millised on luguteatri võimalused muuta toredamaks inimeste elamist selles maailmas. Suvekursuse lõpus tõdesime, et kogu õppimise, harjutamise ja arutamise kõrval oli tegelikult kõige olulisem kohtumine Jonathan Foxi kui erakordse inimesega.

Loe lisaks

Toimub Avatud Lava 2014

9. oktoobril 2014 toimub traditsiooniline Avatud Lava Tartus Teatri Kodus (Lutsu 2) kell 17-20.Lisainfo e-aadressil endel@self.ee
Loe lisaks

Valmis metoodika "mis must saab?"

Alates 2013. aasta sügisest alates on Tartu Spontaansusteater alguses kirjeldanud ja hiljem ka katsetanud laste ettevõtlikkust arendavat metoodikat. Nüüd on see valmis ning selle kohta saab rohkem informatsiooni metoodika koduleheküljelt.
 Projekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest
Loe lisaks

Tartu Spontaansusteater plaanib arenguhüpet

21. detsembril 2013 kohtus Tartu Spontaansusteatri üldkoosolek pidulikule aastalõpukoosolekule - vaadati tagasi tehtud aastale ning tehti plaane järgmiseks perioodiks.

MTÜ Tartu Spontaansusteatril (lüh: TST) on uus 3-liikmeline juhatus (üks juhatuse liige on vana). Tartu Loomemajanduskeskuses anti 4 avatud etendust: aasta alguse etendus uute ja vanade lugudega, Karlova lugude etendus Karlova päevade raames, armastuse lugude etendus Tartuffi raames ning ettevõtlikkuse lugude etendus ettevõtlusnädala raames. Jätkus koostöö Tartu Linna ja Teatri Koduga – nii sügisel kui kevadel toimusid etendused „Noorte lood peeglis“. Tartu Spontaansusteater osales Laste ja noorte kriisiprogrammi projektis „Nooreks olemise tuju“ ning algatas projekti „mis must saab?“, mille käigus kirjeldatakse ja viiakse koolidesse ettevõtlikkust arendav luguteatril põhinev metoodika (projekt lõppeb 2014).

Augustis viidi koostöös SA Psühhodraama Instituut esmakordselt Eestis läbi luguteatri 4-päevane baaskursus, mille käigus sai 9 inimest esmase väljaõppe (koostöö on nendega jätkunud lisa-harjutustundide näol). Spontaansusteater uuendas visiooni ja missiooni ning täpsustas arengukava suvisel intensiivkursusel – liikumine professionaalsema trupi poole. Ruslan on alustanud lavastamisega. Endel osales rahvusvahelisel luguteatri koolitajate koolitusel novembris ning võtab osa rahvusvahelise luguteatrite 2015. aasta konverentsi programmikomitee tööst. Triin valmistab ette KÜSK taotlust TST arenguhüppeks.
Tartu Spontaansusteater täiendab oma põhikirjalist eesmärki:
Seltsi eesmärgiks on suurendada laste ja täiskasvanute loovust ja spontaansust, st oskust leida kohaseid ja uudseid lahendusi nii uutele kui vanadele olukordadele. Eesmärgi täitmiseks levitame, arendame ja õpetame loomingulisi luguteatri väljendusvorme. 
Loe lisaks

Luguteatri koolitaja koolitus

Novembri alguses osales Endel Hango Itaalia Luguteatri kooli korraldatud koolitaja koolitusel, mis on eelduseks uue rahvusvahelise akrediteeringu saamisel.
1.-4.11. 2013 osales Tartu Spontaansusteatri kunstiline juht Endel Hango Itaalias luguteatri koolitajate koolitusel. Training the Playback Trainer on uus kursus, mis toimus kolmandat korda ning mille läbimine on eelduseks, et Eesti ainus New Yorgi Center for PBT'i lõpetaja saab taotleda rahvusvahelise luguteatri koolitaja akrediteeringut.

Lisaks toredatele suhetele Itaalia kooli õpetajatega, kellega plaanitakse juba lähiajal koolitajate vahetust, lepiti kokku luguteatri looja külaskäik ja koolitused Eestis 2015. aasta suvel.Loe lisaks

Spontaansuse treenimine uuel tasemel!

6.-9. augustil toimus järjekordne SA Psühhodraama Instituudi avatud kursus, mille tulemusena sai 9 inimest oluliselt spontaansemaks.

Kursuse jooksul õpiti luguteatri tehnikaid, kohtuti iseenda ja teistega, räägiti ja nähti mitmeid lugusid, kukkusid maalid, kurtsid naabrid  häälte üle ning käidi lausa kahel korral ka traumapunktis (lõpptulemusena on kõik elusamad ja terved). Kõik osalejad said rohkem kui oskasid alguses oodata ning mitmed ootavad pikisilmi juba jätkukursust.

Igatahes on Eestis juures 9 suurepärast ja väga spontaanset luguteatri näitlejat!

Loe lisaks

Spontaansusteater osaleb projektis

MTÜ Tartu Spontaansusteater ettevõtlikkusprojektide konkursi VII voorus projektiga "PÕHIKOOLI LÕPETAJATE ETTEVÕTLIKKUST JA ETTEVÕTLUSTEADLIKKUST ARENDAVATE TÖÖTUBADE METOODIKA VÄLJATÖÖTAMINE, KATSETAMINE JA KIRJELDAMINE" ning projekt hinnati toetuseks sobivaks.
Projekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest


Käesoleva projekti põhieesmärk ongi arendada põhikoolilõpetajate ettevõtlikkuse või ettevõtluse kompetentsi.

Projekti täpsemad alaeesmärgid on:

1.       Metoodika väljatöötamine, mis arendab põhikooli lõpetajate ettevõtlikkuse ja ettevõtluse kompetentsi terviklikult, ning kirjeldamine;

2.       Metoodika rakendatavuse katsetamine sihtrühmal;

Metoodika levitamine. 
Käesoleva projekti tulemusena viiakse õa 2013-2014 kevadpoolaastal läbi töötoad kuni viiele grupile (u 12-20 akadeemilist tundi grupi kohta) 8. klassi õpilastele. Töötubade tulemusena areneb õpilaste ettevõtlikkuse ja ettevõtluse kompetents (sh suureneb teadlikkus teha edasiõppimist puudutavaid otsuseid 9. klassi lõpus).

Suurema huvi korral, palun võtke ühendust projektijuhiga (sh soovi korral metoodikat ise rakendada või osaleda sihtgrupiga pilootgruppides): 
Endel Hango
endel@self.ee 
501 2435
Loe lisaks

Spontaansusteater levib


Valmis Tartu Spontaansusteatri tegemisi tutvustav voldik ning banner, mille loomise käigus saime endale ka toreda hüüdlause - LUGUDE RÄÄKIMISEST MÄNGIMISE RÕÕMUNI !


Loe lisaks

Luguteatri baaskursus augustis

Endel Hango teeb esimest korda Eestis 4-päevase luguteatri baaskursuse. Kursus toimub augusti alguses Tartus ning selle jooksul on võimalik näha nii Tartu Spontaansusteatri avatud etendust kui vaadata Tartus samal ajal toimuva Tartuffi filme.
Täpsem info kursuse ja toimuva kohta on kättesaadav nii Eesti Psühhodraama Instituudi koduleheküljelt (kellega koostöös kursus toimub) kui ka allalaetavas failis siin.
Täpsem info juba otse korraldajatelt: endel@self.ee ja/või katrin.tiivel@self.ee
Loe lisaks

Tartu Spontaansusteatril on logo

MTÜ Tartu Spontaansusteater sai stiliseeritud logo!
2011. aastal aitas MTÜ Tartu Spontaansusteatri kiiresti hädast välja meie trupiliikme Tiina Pluumi poeg Ott. Mõte oli siis selge ning olulisemateks märksõnadeks sai:
  • raamist välja mõtlemine, piiride katsetamine ja ületamine
  • S nagu spontaansus ja 
  • paindlikkus, loovus, liikumine, vaba keha/tunne/mõte ja tegutsemine
Toona sai ühise mõttetöö ning Oti arvutioskuse tulemusena vormistatud logo, mis nägi välja selline:

Seejärel selline:

Seoses juubeliaasta (TST toimib 5. hooaega) ning uute juhatuseliikmete aktiivse sekkumisega tegevusse, võtsime ühendust sõbra ja disaini-inimesega, kes 2013. aasta alguses vormis meile parema logo. Täname, Mikk-Mait Kivi !!


Loe lisaks

Tartu Spontaansusteater valis uue juhatuse

2013. aastaks valis MTÜ Tartu Spontaansusteater üldkogu 3-liikmelise juhatuse: juhatuses jätkab Endel Hango ning uuteks liikmeteks on Ruslan Lainola ja Triin Laur.
Uue aasta plaanide hulka kuulub nii olemasolevate näitlejate taseme tõstmine kui uute näitlejate väljaõpetamine. TST jätkab nii avatud etendustega lastele kui täiskasvanutele, varasemast suuremat rõhku tahame panna töötubade tegemisele ning  aktiivsemalt sotsiaalselt oluliste väljundite leidmisele. Aastaplaanis on nii traditsiooniline suvekursus kui baaskursus koostöös SA Psühhodraama Instituut. Samuti on 2013 toimuva Eesti Psühhodraama konverentsi raames plaanis tõsisem koostöö Eesti Luguteatriga Tallinnast.
Loe lisaks

Loodi SA Psühhodraama instituudi kodulehekülg

2012. a kevadest alustas tegevust SELFi sihtasutus Psühhodraama Instituut.

Instituut on Rootsi, Eesti, Saksa ja Šveitsi psühhodramaatikud aastaid ühendanud Co-Operationi õigusjärglane ning Põhjamaade psühhodramaatikute ja sotsiometristide taset kontrolliva ja tagava Nordic Boardi liige.

Kodulehekülje aadress on www.psyhhodraama.ee

Head tutvumist!


Loe lisaks

Tartu Spontaansuteatril on uusi näitlejaid

2012 esimesel poolaastal on Tartu Spontaansusteatriga liitunud kaks uut näitlejat - Priit Joonas ja Triin Laur.

Juba aastajagu meiega koos harjutanud Priit ja Triin on nüüd päris. Samuti on esimesed lava-ristsed saanud ka Tiina. Harjutamine teeb meistriks, aga ilma esinemiste ja lavakogemuseta teeb harjutamine vaid harjutajaks...

 

Sügiseks on TSTl plaanitud lisaks tavapärastele harjutustundidele ka treening välise treeneriga, et meie kunstilist taset veelgi tõsta.

Loe lisaks

Uuel aastal uue hooga!

Tartu Spontaansusteater plaanib suure hooga uut aastat.

2012 oleme juba pikendanud oma proovi- ja trenniaegasid, võtnud vastu mõned enneolematud väljakutsed ning plaanime arendada ka oma admin-poolt, nt käimas on TST logo konkurss, mis peaks vahefiniššisse jõudma aastakoosolekul 22. jaanuaril.

 

Välis-üritustest on TST sihikule võtnud Euroopa 2012 PB Festivali.

 

Head uut aastat ja spontaanseid kogemusi!

 

TST juhatus

Loe lisaks

Tartu Spontaansusteater korraldas konverentsi

26.-28. augustil 2011 toimus Eesti Psühhodraama Konverents "Kohtumine Olustveres", mida seekord korraldas Tartu Spontaansuteater koostöös Eesti Psühhodraama Ühinguga.

Kolme konverentsipäev jooksul toimus 9 töötuba võiksemates gruppides ning hulgaliselt tegevusi suures grupis. Meeldejäävamad olid ehk pühapäevane loeng ja sotsiodraama teemal "Kuidas tegemisest õppida ja olla rohkem?" ning Tartu Spontaansusteatri lõpu-etendus. Osalejaid kokku oli 60, kellest 15 juhtisid ka töötubasid.

 

Järgmine „Kohtumine Olustveres“ toimub kahe aasta pärast 2013 augustis, kuid suures mastaabis psühhodraamat on võimalik kogeda juba 24.-26. augustil 2012 Tallinnas toimuval Balti Moreno Konverentsil „Rahvaste lood“.

 

Konverentsi meenutused siit.

Loe lisaks

Kohtumine Olustveres on kohe-kohe tulemas

Veel on nädal registreerumiseks, et saaskime korraldamisel kõigi soovijatega arvestada. Hetkel on osalejaid kokku 60, kellest 15 kogenud psühhodramaatikut aitavad sisuliselt soojenduse ja/või töötubadega ning 8 on Tartu Spontaansusteatri inimesed, kes aitavad korraldusega, lisaks mitmed aitajad-panustajad mujalt (Ened aitavad töötubade tegijaid, Mihkel toetab tehnikaga, jne).

Kindlasti tuleb hea ja sisuline konverents !

Loe lisaks

19. detsembril on viimane selleaastane etendus

Teatri Kodu saalis on pühapäeva õhtul võimalik veel näha, kuulda ja muidugi ka rääkida lugusid.

Selle poolaasta kolmest avalikust etendusest viimane toimub neljanda advendi õhtul Tartus Teatri Kodus (Lutsu 2) algusega kell 19.00.

 

Oodatud on huvilised nii üksi, kaksi kui ka kogu perega - seni noorim pealtvaataja oli vaevalt 2-aastane. Samas noorim jutustaja oli natuke üle nelja. Emad-isad, eriti viimased muidugi ka teretulnud.

 

Sissepääs on tasuta ning annetuste eest maksame prooviruumi renti.

Loe lisaks

Endel Hango õppis Jonathan Foxi juures

5.-23. juulini õppis Endel Hango USAs luguteatri looja Jonathan Foxi juures.

Esimese eestlasena läbis Endel Playback Theatre Leadership Program'i ja lõpetas International School Of Playback'i. Selle jooksul tuli lisaks intensiivsele kolmenädalasele praktilisele programmile kohapeal valmistada ka mitmeid iseseisvaid töid:

  • Essee teoreetilisel teemal
  • Praktika aruanne reaalse projekti kirjelduse ja analüüsiga
  • Loovprojekt enda jaoks väljakutsuval viisil
  • Kogukonna portree ja analüüs

Lisaks õppetöö käigus saadud teadmistele-oskustele sai Tartu Spontaansusteater rahvusvahelise grupi näol hindamatu võrgustiku, mida edasiste arendustegevuste ja kohalike projektide raames kasutada.

 

Artiklit SELFi lehest võid lugeda siit.

Loe lisaks