TST osales Montrealis rahvusvahelisel konverentsil

8-12. 07. 2015 toimus Montrealis rahvusvaheline Playback teatrite konverents Where We’ve Come From and Where We’re Going: 40 Years of Playback Theatre.

Eestist osalesid seekord kaks inimest, mõlemad Tartu Spontaansusteatrist – Endel Hango ja Liis Hango.

Endel Hango oli ühtlasi ka kodugrupi juht, mille teemaks oli Authenticity, desire and freedom of inner self ja viis läbi töötoa teemal Playback actor as role-training partner for professional development.


Konverents oli pühendatud Plavbacki 40ndale sünnipäevale ja ka konverentsi ülesehituses oli jälgitud loogikat, et saaks kaetud nii minevik, olevik kui tulevik Playbacki maailmas.

Playbackimineviku ehk  algusloo tutvustamiseks olid Playback teatri looja Jonathan Fox ja esimesse Playback Teatrisse kuulunud Jo Salas ja Judy Swallow ette valmistanud lühikese etenduse teemal In the Beginning…

Oleviku kohta oli näha, et Playback teater on elus ja vägagi. Nimelt oli konverentsil 500 ja rohkemgi osalejat, valida oli 15ne kodugrupi  ja üle 60ne erineva töötoa vahel. Õhtuti andsid maailma parimad Playbacki Teatrite trupid etendusi. Lisaks toimus see kõik kauni Montreali kesklinnas, keset päikeselist suve.

Teise konverentsi plenaaristungil Evolution & Integration: Learning from Existing Playback Theatre Projects tutvustati erinevaid projekte, kus Playback teatri meetodit kasutades aidatakse, arendatakse ja hoitakse erinevaid kogukondi.

Konverentsi viimane päev oli suunatud unistamisele ja plenaaristungil arutas kõik see 500 inimest teemal Taking the story of Playback to the futuure.

Eelmine
Jonathan Fox tuli Eestisse
Järgmine
21.-23. augustil 2015 toimus Tartu Spontaansusteatri suvelaager